28 Mart Sayısal loto sonuçları 2 Milyon TL dağıtacak

28 Mart sayısal loto sonuçları bu hafta devretmeden geliyor ve tahmini olarak 2 milyon TL civarında ikramiye dağıtacak.

Sayısal loto’ya her hafat olduğu gibi bu hafta yoğun bir ilgi gösterildi. Loto bayilerinde sayısal loto’ya büyük ilgi gösteriliyor.

Milli Piyango idaresinin düzenlediği şans oyunları arasında en çok kazandıran ve en çok tercih edilen şans oyunu olmaya devam ediyor.

Sayısal loto sonuçları geçen hafta ikramiyesini Ankara Altındağ ilçesine verdi. 1 Kişinin bildiği sayısal loto bu hafta devretmeden geldiği için tahmini olarak 2 Milyon TL civarında ikramiye dağıtacak.

Sayısal loto sonuçları saat 21:15 ile 21:30 saatleri arasında sadece Milli Piyango idaresi resmi internet sitesi olan millipiyango.gov.tr adresinden belli olmaktadır.Sayısal loto sonuçları hangi kanalda çekiliyor diye merak eden ziyaretçilerimiz için malesef sayısal lotoyu yayınlayan herhangi bir görsel medya bulunmamaktadır.

Sayısal loto sonuçları her hafta heyecanla çekilmeye devam ediyor.Son iki haftadır devrettikten sonra geçen hafta büyük ikramiyeyi bir kişi bildi ve ikramiyenin sahibi oldu.

GEÇEN HAFTAKİ SAYISAL LOTO SONUÇLARI

21-mart-sayisal-loto.jpg

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şans oyunlarını özelleştirirken, devletin artık oyun oynatmaktan çıkıp tamamen denetleme görevine odaklanmasını amaçladıklarını bildirdi.

Özelleştirme uygulamalarına ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan Şimşek, 1986 yılından bu yana yapılan özelleştirmelere bakıldığında AK Parti’nin göreve geldiği tarihten bugüne kadar bir çok ülkeye örnek olacak işlere imza atıldığını söyledi.

Geçen yılın, özelleştirme tarihinde “rekor yılı” olarak kayıtlara geçtiğini anımsatan Şimşek, tüm özelleştirme gelirinin yüzde 21’inin 2013’te elde edildiğini kaydetti.

Bakan Şimşek, bugüne kadar yapılan özelleştirme tutarının 60,2 milyar dolara ulaştığına işaret ederek, bu tutarın büyük bir bölümünün Hazineye transfer edildiğini ifade etti. Şimşek, böylece eğitim, milli savunma, alt yapı yatırımları ve sosyal harcamalar başta olmak üzere ülkenin ekonomik ve sosyal gelişiminin sağlanması için kaynak yaratıldığını bildirdi.

Şans oyunlarının özelleştirilmesi

Bu yılın özelleştirme uygulamalarının en önemlilerinden birinin de şans oyunlarının özelleştirilmesi olduğunu anlatan Şimşek, 15 Temmuz’daki ihaleye ilişkin şu bilgileri verdi:

“Karşılığı nakit olmak üzere şans oyunlarını planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne ait olan piyango, hemen kazan, on numara, şans topu, sayısal loto ve süper loto ile ilgili mevzuat çerçevesinde izin verilebilecek olan benzer şans oyunları lisansı topluca verilmek suretiyle özelleştirilecek. İhalenin yatırımcılarla birebir görüşmeleri 14 Temmuz’da, nihai görüşmesi ve açık arttırma suretiyle sonuçlandırılması ise 15 Temmuz’da yapılacak.”

– Milli Piyango İdaresi, denetleyici kuruluş olacak –

Şans oyunlarının özelleştirilmesindeki temel amacın, devletin artık şans oyunları oynatmaktan çıkıp tamamen denetleme görevine odaklanması olduğunun altını çizen Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu sürece paralel olarak Milli Piyango İdaresini tamamen bu sektörün denetleyici kuruluşu olarak yapılandırmayı düşünüyoruz. Ülkemizde rekabetin ve verimliliğin artmasına, katkı sağlayan özelleştirme uygulamalarına bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edilecektir.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın