Ayna ile Teker Derelerinin, ıslah ve taşkın duvarı projelerinin 2015 yılı yatırım programına alındığını söyledi

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, Ayna ile Teker Derelerinin, ıslah ve taşkın duvarı projelerinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın talimatıyla 2015 yıl…

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, Ayna ile Teker Derelerinin, ıslah ve taşkın duvarı projelerinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın talimatıyla 2015 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Geçtiğimiz ay ihalesi yapılan ikinci Sarıveliler Arkbendi Sulama Göleti’nin önümüzdeki günlerde yapımına başlanacağı, yine düden mevkisinde yapılması planlanan üçüncü Düden Göleti’nin etüt çalışmasının devam ettiğini ifade eden Samur, “Devlet Su İşleri ilçemizde büyük yatırımlarına devam ediyor. Özellikle Sarıveliler’de sulu tarımın önünü açacak bu üç sulama göleti projesinin ilçemize kazandırılmasını sağlayan, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu başta olmak üzere konuyu yakından takip eden hemşehrimiz Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Akgün’e, DSİ Konya 4.Bölge Müdürü Sayın Mustafa Uzun ve ekibine, siyasilerimize ve emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ederim. Programa alınan iki göletin tamamlanmasıyla birlikte çiftçimiz sulu tarım ve alternatif tarım ürünlerine yönelebilecek ve bölge canlanacak. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın