Babasının karaciğerinin parçasıyla yaşayacak

Antalya’da Zeliha- Servet Ergün çiftinin 10 aylık bebekleri Poyraz’a, doğumdan 3 gün sonra dünyada yaklaşık 200 bebekte görülen ‘Mavi Işık Hastalığı’ teşhisi konuldu.

Her gün mavi ışık alabilmesi için babası Servet Ergün tarafından evde tedavi edilmeye çalışılan Poyraz bebek, olayın basına yansımasının ardından hastaneye yatırıldı. Ardından birçok gönüllü verici, hastalığı nedeniyle ten rengi sarı olan Poyraz bebeğe karaciğerinin bir kısmını vermek istedi. Ancak 60 vericinin hiçbirinin uygun olmadığı ortaya çıktı.

Günde en az 12 saat mavi ışıkta kalan Poyraz bebek için yeniden bağışçı arayışı başladı. Antalya’da bir markette reyon görevlisi olarak çalışırken sağ bacağındaki rahatsızlık ve kulaklarındaki işitme kaybı nedeniyle malulen emekli olan Servet Ergün, daha önce verici olmak isteyen 60 gönüllünün doku ve kan testlerinden sonra verici olamayacağının anlaşıldığını belirtti. Kendisinin 105 kilo olması nedeniyle verici olamadığını anlatan Ergün, oğluna karaciğerinden parça nakledilebilmesi için kilo vermek amacıyla spor ve diyet yaptığını söyledi.

Haziran ayından bu yana 10 kilo vererek 95 kiloya düşen Ergün, yapılan testlerde kendisinden karaciğer alınabileceğini anlattı. Bu amaçla İstanbul’daki Şişli Memorial Hastanesi’ne gittiklerini kaydeden Ergün, yarın saat 08.00’de karaciğerinin bir bölümünün oğlu Poyraz’a nakledileceğini söyledi. Ergün, Prof. Dr. Koray Acarlı ve ekibi tarafından yapılacak ameliyatın yaklaşık 12 saat süreceğini aktardı. Servet Ergün, ameliyat sırasında ve sonrasında her şeyin yolunda gitmesi halinde, oğlunun sağlığına kavuşacağını, sarı olan ten renginin ise normale döneceğini kaydetti.

Servet Ergün, hastane odasında cep telefonuyla çektiği video kaydında ise oğlunun tedavi sürecini sosyal paylaşım sitesinde paylaştı.

Kaynak : DHA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın