Çanakkale Şehitleri Sabah Namazında Dualarla Anıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Çanakkale Savaşının 100. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program kapsamında Manisa’nın Hatuniye Camii’nde sabah namazında şehitler için dua edildi. Sabah namazı…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Çanakkale Savaşının 100. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program kapsamında Manisa’nın Hatuniye Camii’nde sabah namazında şehitler için dua edildi. Sabah namazı sonrası Çanakke’de vatanı savumak için mücadele veren askerlerin yaşadıklarının hissedilmesi amacıyla vatandaşlara buğday çorbası dağıtıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa sabah namazında aynı anda 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da da eller ‘Çanakkale Şehitleri’ için semaya açıldı.

Gerçekleşen programda Kuran’ı Kerim’den ayetlerin okunmasının ardından tekbirler, tehliller ve salat-ü selamlar ile şehitlerin ruhları şad edildi. Kılınan sabah namazın ve edilen duaların ardından, cami çıkışı cemaate, Çanakkale’de vatanını savunmak için mücadele veren askerlerin yaşadıklarının hissedilmesi amacıyla buğday çorbası ikram edildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın