Devlet Hastanesi hizmette özeli solladı

Bir süredir yenilenme çalışmalarını sürdüren Mersin Devlet Hastanesi, kadrosu makine ve donanımları ile özel hastaneleri geride bıraktı. Geçmiş dönemde önemli bir operasyon geçirecek olanların gitmekte tedirgin olduğu Mersin Devlet Hastanesi derdine derman arayanlarla dolup taşıyor.

Yakın bir geçmişte Acil Servisin taşınması ve binada yapılan yenilenme çalışmaları, ardından cihazların son model teknolojik gelişmelerle donatılması Mersin Devlet Hastanesi’nin hem kaliteli hizmet vermesi açısından hem de doğru teşhis açısından cazibe merkezi halini aldırdı.

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta dönüşüm Hamlesi başlatmasının ardından Mersin’e rekor düzeyde verilen bütçeyle baştan aşağı yenilenen Mersin Devlet Hastanesi’nde uzman yöneticiler profesyonellik anlayışı ile hareket ederken doktorlar ise ihtiyaç dukdukları tüm cihazları ellerinin altında buldukları için hastalara daha kaliteli hizmet verebiliyor.

Göreve geldiği günden itibaren hastanedeki hikmet kalitesini yükseltmek için yönetim kadrosuyla birlikte örnek bir çalışma yürüten Başhekim Harun Özmen, hastanelerinde artık teknik donanım yetersizliği sorun olmaktan çıktığını belirterek, “Gerek cihazların yenilenmesi, gerekse çalışanların hastalara olan yaklaşımı, temizlik ve yemeklerin kalitesi ile hastanemiz özel hastanelerle yarış edecek durumdadır. Büyük reformlar yaparak halkımıza daha kaliteli hizmet veriyoruz” dedi.

Hastanemize günde ortalama 10 bin kişi giriş çıkış yapıyor

Günlük ortalama 10 bin kişinin sağlık hizmeti almak için geldiği Mersin Devlet Hastanesi, bölge hastanesi konumuna geldi. Yıllardır yanık ünitesi olmayan Mersin’de hastaneye yapılan yanık ünitesi ile hastalar Ankara veya Adana’ya gitmekten kurtuldu. Yanık ünitesinin yanısıra kanser hastalarının da kemoterapi tedavileride Mersin Devlet Hastanesi’nde yapılıyor.

Özmen: Hastanemiz kalp hastaları içinde umut kapısı oldu

Kalp hastaları için de umut olan hastanede yenilenen teknolojik altyapısı ile Bay Pass ameliyatları da çok basit bir operasyonmuş gibi yapılıyor., Teknik donanımın yanısıra kaliteli uzman hekimlerin biraraya gelerek oluşturdukları ekipler, özel hastanelerle boy ölçüşecek durumda.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın