Dünya yanlış anladı !

Fenerbahçeli Emenike’nin Beşiktaş maçında taraftarlara kızıp sahayı terk etmek istemesine dünya basını büyük ilgi gösterdi.

İngiliz Daily Mirror ve The Sun gazeteleri olayı ırkçılığa bağladı.

Fenerbahçeli Emenike’nin, Beşiktaş maçında formasını çıkarıp sahayı terk etmek istemesi, dünya basınına da konu oldu.

İngiliz Daily Mail Gazetesi, “Emenike taraftarın tepkisi sonrası formasını çıkarıp oyunu terk etmek istedi” ifadeleriyle haberi duyurdu. Haberde Fenerbahçe teknik heyetinin futbolcuyu güçlükle ikna ederek sahaya döndürdüğü, Emenike’nin bu sezon özellikle gol atma konusunda yeterli olmamasının taraftarda büyük hayal kırıklığı yarattığı belirtildi.

BREZİLYA’DA BİLE MANŞET OLDU
Brezilya’nın önde gelen spor gazetelerinden Globo Esporte de Emenike olayına yer verdi. Emenike’nin kaçırdığı gol sonrası önce tribünlere ardından teknik direktöre kızarak oyunu terk etmek istediğini yazan gazete, zorlukla sahaya dönen Nijeryalı futbolcunun ikinci yarıda yerini Moussa Sow’a bıraktığını belirtti.

DAILY MIRROR VE THE SUN OLAYI YANLIŞ ANLADI!
İngiliz Daily Mirror ve The Sun gazeteleri ise Emenike’nin kendi taraftarlarının kötü tezahüratı üzerine maçı bırakmak istediğini sütunlarına taşıdı. Emenike’ye ait olmayan bir hesaptan atılan “ırkçılıkla” ilgili bir tweeti paylaşan gazete, taraftarların tepkisini “ırkçı” olarak değerlendirerek yanılgıya düştü.

1-678.jpg

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın