Emekli öğretmenden Erdoğan’a ağır küfürler!

Geçtiğimiz hafta Ankara’da yaşanan ve 100 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamayı protesto etmek için toplanan bir gruptaki emekli olduğu öğrenilen kadın, saldırıdan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutarak çok ağır hakaretlerde bulundu.

Ankara Sıhhıye Köprüsü civarında toplanan grupta bulunanlar ise alkışlarıyla yaşlı kadına destek verdi.

Görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekerken, kullanıcılar savcılara ‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na hakaret’ eden kadın hakkında soruşturma açılması çağrısında bulundu.

ERDOĞAN TAM DA BUNUN GİBİLERİ KASTETMİŞTİ

Önceki gün Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile ortak bir basın açıklaması düzenleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Finlandiyalı bir gazetecinin “Ülkenizde sizin diktatör olduğunuz konuşuluyor, siz diktatör müsünüz?” sorusuna, “Diktatör olsam bu soruyu soramazdınız” yanıtını vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söylemişti;

“Şunu bir defa samimiyetle görmek lazım, diktatörün olduğu ülkede böyle bir soru soramazdınız. Diktatörün olduğu bir ülkede, o ülkenin başbakanı ya da cumhurbaşkanına ailesi dahil olmak üzere sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. Bakınız şu anda ülkemizde demokratik parlamenter sistem içerisinde özgürlüklerin sınırsız yaşandığı ülke Türkiye’dir. AB ülkelerinin birçoğun olmayan bu tür talepleri ve etkinlikleri Türkiye’den daha etkin bir şekilde yapan ülke sayısı nadirattandır, yaraşırız onlarla. Bunu iddiayla söylüyorum. Türkiye’de medya, şahsım ve ailem başta olmak üzere her türlü hakareti sınırsız bir şekilde yapmaktadır. 13-14 yıldır bunları sabırla karşıladık, karşılıyoruz.

Ben halkımın yüzde 52’sinin oyuyla seçildim. Bu oyla seçilmiş bir insanı diktatör olarak ilan edenler kimler. Menfaatleri elden gidenler mi, istedikleri gibi hükümet kurup indirenler m, dışarıdan beslenip içeride hakimiyet kuramayanlar mı? Türkiye nereden nereye geldi, bütün bunların hepsinin ölçüsü bilgi olarak ortada. Ama tüm bunlara rağmen iftiralara devam ediliyorsa benim söyleyecek bir şeyim kalmaz. Bu denli iftiraları yapanlar o rahatlıkla ortalıkta dönüyor, dolaşıyorlar”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın