Hafta hafta gebelikte 9.hafta

Hafta hafta gebelikte 9.hafta

9.haftada artık bebeğinizin kas ve organları çalışıyor vaziyettedir.Artık bebeğiniz yavaş yavaş insana benzemektedir.Bebeğinizin kalbinin dört ayrı bölmeye ayrılma işlemi tamamlanmıştır ve kapakçıklarıda oluşmaya başlamıştır.Kuyruk sokumundak kuyruk şeklindeki o görüntü artık tamamen kaybolmuştur.Bebeğinizin organları,kasları ve sinirleri tam olarak çalışıyor.

Dış cinsel organları belli fakat şuan için tam cinsiyeti anlaşılması mümkün olmadığından ileri ki haftalarda öğrenilebilir.Gözleri tamamen oluştu ama göz kapakları şuan tamamen kapalıdır. 27. haftada ancak açılır.Bu haftada bebeğinizin minicik kulak memesi,burun,ağzı ve burun delikleri gayet normal ve yerindedir.

Plesanta hormon üretimindeki kritik görevini yerine getirecek kadar gelişime ulaştı.Şimdi bebeğimizin temel fizyolojisinde o artık hızla ve dikkatli bir şekilde kilo almayı bekliyor.Burda artık iş siz anne adaylarına düşüyor.Sağlıklı beslenmek gerek bebeğiniz için.

9 haftalık bebek

9 haftalık bebek

Peki bu haftalarda anne adaylarımızdaki değişiklikler neler olacak?                                           Fiziksel olarak ufakta olsa değişmelerimiz olsada henüz bir hamileye benzemeyiz.Belimiz birazcık kalınlaşabilir.Fakat siz kendinizi hamile olarak hissetmeye devam edeceksiniz.Bunu her sabah mide bulantıları ve kusmalarla hatırlamış olsanızda bunun yanında kendinizi duygusal anlamda da gelgitlere sokacaksınız.Bu haftalarda duygusal sallantılarınız biraz daha artabilir.Kendinizi herşeyin akışına bırakacaksınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın