İngilizce Sayıları konusarakogren.com ile Rahatça Öğrenin!

Yabancı bir dili öğrenen çocuklar, diğer kültüre karşın kültürel çoğulculuk, takdir duygusu ve açıklık beslemektedir. Başka ülkelerde rahat bir şekilde seyahat etme, yabancı dil edebiyat derslerini, müzik ve filmlerini orijinal halleriyle görmek ve dünyada yer alan kültürel farklılığı anlayabilme imkanı elde etmektedir. Kendisini ifade edebilme becerilerini geliştirmektedir. Kelime hazneleri genişlemekte ve bunun yanı sıra kendi ana dilini yepyeni alanlarda kullanabilme becerilerini de artırmaktadır. Son dönemlerde pek çok kurumun gerçekleştirdiği sınav sonuçları kapsamında kesinlikle olumlu bir korelasyon olduğu ifade edilmiştir. Yabancı dil eğitimi alan kişilerin yetenek sınavlarında başka bölümlerde 4 sene ya da daha uzun süre eğitim gören öğrenciler arasında daha başarılı olduğu ifade edilmiştir. Aynı şekilde yabancı dil eğitimlerine kayıt olan kişiler, kendi okullarında sunulan standart testlerde büyük başarılar elde edebiliyor. Sayılar İngilizce konusu gibi temel eğitim konularını öğrencilerin tam anlamıyla kavramış olması gerekir. Lise dönemlerinde yabancı bir dili öğrenen kişilerin kendi ana dillerini ve matematiğini öğrenme çabası, öğrenmemiş olan kişilerden daha fazladır.

Daha detaylı araştırmalar ise, matematik sorularını çözebilmek için gereken zihinsel işlem yeteneklerinin, dil işlemleri açısından da geliştirildiğini ifade etmiştir. Üstelik 4 sene ya da daha uzun bir zaman aralığına yabancı dil eğitimi gören kişilerin ortalama matematik puanları, aynı zamanda matematik eğitimi alan kişilerin yaklaşık not puanlarıyla aynı olacaktır. Yabancı dil eğitimi  alan kişiler, çok farklı kariyer imkanlarına, kendisinin ve diğer ulusların kültürlerini çok daha iyi anlama şansına sahip olabilirler. Bazı kavramlar, yabancı dil eğitimi gören çocukların çok daha yaratıcı olduğunu ve karışık soruları çözebildiğini de göstermektedir. İngilizce hikaye kitaplarını bu eğitim sürecinizde değerlendirerek dil eğitiminizi güçlendirebilirsiniz. Yabancı dil eğitimi almanın, bugünümüzün ve yarınımızın dünyasında kariyer tercihi kapsamında bir rekabet aracı olduğunu ifade etmektedir. Böyle bir durum, pek çok kurumla yapılan görüşmelerde ikinci yabancı dilde iletişim kuran işçi istediğini ifade eden işverenler tarafından kanıtlanmış durumdadır. Pek çok iş alanı da yabancı dilleri, yeterli personele gerek görmektedir. Otelcilik, turizm ve yiyecek gibi hizmet endüstrilerinde; müzik, film ve radyo üretimleri gibi bölümlerde ve uluslararası firmalarda dili yeterince konuşan personeller tercih edilmektedir. Bu durum yalnızca onların dil becerilerinden kaynaklanabiliyor.

Hukuk, tıp, gazetecilik, ticaret, kütüphanecilik, politik bilimler, müzecilik ve benzer diğer iş bölümlerinde ve daha genel olan resmi iş alanlarında yabancı dilde yeterli olabilmek, sizlere diğer kişiler karşısında son derece önemli oranda avantaj sunacaktır. Bu avantajlar için değerlendirebileceğiniz fırsatlardan biri de www.konusarakogren.com web adresidir. Bu web adresinde sunulan alternatifleri güven içerisinde değerlendirebilirsiniz. Pek çok dil programı, bir ve bazı durumlarda da üç dilin en ufak ihtimalle okunmasını gerekli hale getirmektedir. Yabancı dile sahip olmak, yabancı üniversitelerde eğitim almak, resmi görevlerde çalışmak ve yabancı kaynaklı olan firmalarda iş bulmak gibi pek çok imkanı sunacağını söylemek mümkündür. Genel sözcük bilgisi de ilave olarak çocukların, Türkçe yeni sözcüklerin anlamını öğrenmesine fayda sağlamaktadır. Deneysel faaliyetler, devamlı ikinci dil alan kişilerle yalnızca Türkçe eğitim alan kişiler arasında ana dil gelişimlerinde herhangi bir uzun süreli gecikme olmadığını ifade etmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın