İshale bitkisel çözüm

“Benim garantim kuru karanfil”

ishale karşı karanfil

ishale karşı karanfil

Chron ve ülseratif kolit tedavisinde tavsiye edilen ilaçlar arasında kortizon da bulunabilmektedir. Alevlenme zamanlarında yüksek dozla başlanıp yavaş yavaş düşürülerek devam edilir. Mutlaka doktor denetiminde verilmesi gereken bir ilaçtır. Çünkü uzun dönem kullanılması halinde hasta üzerinde çoğu yan tesirin yaşanmasının yanısıra bazı hastalıkların tetikleyicisi olabilmektedir. Sonuçta kalıcı rahatsızlıkların da oluşmasına neden olmaktadır. Yan etkileri arasında

Gözlerde katarakt
Diyabet tip-2
Osteoporoz (kemik erimesi)
Hormonal dengesizlikler
Tiroid
Hepatosteatoz (karaciğer yağlanması)
Alerjik tepkiler gibi şikâyetler bulunmaktadır.

Dikkat

Kür amaçlı kullanılacak karanfillerin raf ömrünü bir yıldan daha çok geçmemesi gerektiğini unutmayınız. Kuru karanfili iki parmağınızın arasında ezmeye çalışınız, şayet basitçe kırılıp ufalanıyorsa, kullanmayınız. Raf ömrünü doldurmuş demektir. Piyasada karanfil yağı da satılmaktadır. İçten (ağız yoluyla) netlikle kullanmayınız.

Tablo: Karanfilde Bulunan Bazı Doğal Antibiyotik Özellikli Etkin Maddeler

İsoeugenol

Kaempherol

Ellagic acid

Humelen epoxid

Crataegolic acid

Gallic acid

Cinnamaldehyde

Eugenoel

Caryophilenne

Eugenitine

Kür 1: İshale karşı

Sabah kahvaltısından bir saat sonra yedi-sekiz adet karanfil çiğnemeden bir-iki yudum oda sıcaklığındaki suyla yutulur. Aynı günün akşam yemeğinden iki saat önce yedi-sekiz adet karanfil, bir-iki yudum oda sıcaklığındaki suyla çiğnemeden yutulur. Ilık ya da sıcak suya ilave edilerek içilmemelidir. Bu küre en çok yedi gün devam edilir. Kullanılacak karanfilleri yutmadan önce ortadan ikiye bölüp suyla yutmak daha etkilidir. Ancak, havanda ezerek daha etkili olur kanaatine kapılmayınız. Havanda ezildikten sonra alınması yanlıştır. Aksine etkisi azalır.

ishal

ishal

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın