IŞİD’ten şok teklif: Bize verin, yakalım !

IŞİD’den helikopter düşüren El Nusra’ya kan donduran teklif: “Esir aldığınız pilotu bize verin yakalım”

IŞİD, esir aldıkları Ürdünlü pilotu, bir kafese koyup diri diri yakarak dünyayı dehşete düşürmüştü. Örgüt, şimdi de El Kaide bağlantılı Nusra’nın esir aldığı Suriyeli pilotun kendilerine verilmesini istedi.

Kan gölüne dönen Suriye’de El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi militanları, önceki gün Hatay sınırında yer alan İdlib kentinde Şam rejimine ait bir askeri helikopteri düşürdüğünü açıklamıştı. Helikopterdeki iki pilottan biri olay yerinde Nusra militanları tarafından infaz edildi. İkinci pilot ise rehin alındı. Terör örgütü, adının Yusuf bin Vahid en Neccar olduğu söylenen pilotun görüntülerini yayınladı.

1-20150324095703.jpg

Görüntülerde helikopterin düşmesinin ardından rehin alınan pilotun ağladığı görülüyor. Daha sonra militanlar başından yaralı halde ele geçirilen pilotun yaralarını sarıyor. Bu görüntüllerin ardından pilotun önünde konuşan Suudi Arabistanlı Abdullah el Muheysini adlı militan “Müslümanların çocuklarını ve kadınlarını daha iki gün önce klor gazıyla vuran suçlu pilotu ele geçirdik” diyor.

2-712.jpg

YETERİNCE KAFESİMİZ VAR

Esir pilotun akıbeti belirsizliğini korurken, bölgede terör estiren diğer dinci örgüt IŞİD’den ise şok bir çağrı geldi. Daha önce uçağını düşürerek esir aldıkları Ürdünlü pilot Muaz El Kesasibe’yi bir kafes içine koyup canlı canlı yakarak öldüren IŞİD, Neccar için de aynı korkunç infaz yöntemini uygulamak istediğini açıkladı. Örgüt, Nusra’ya Twitter üzerinden yaptığı çağrıda, “Yeterince kafesimiz var. Onu bize verin” ifadesini kullandı.

3-415.jpg

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın