İşte Podolski’nin Galatasaray hedefi

Galatasaray’ın sezon başında kadrosuna kattığı Alman futbolcu Lukas Podolski, uzun süre sarı-kırmızılı takımda forma giymekistediğini ve Türkçe öğrenmek için bir öğretmenle çalıştığını söyledi.

Podolski veBeşiktaş’ın golcü futbolcusu Mario Gomez, Almanya Milli Takımı’nın Fransa ve Hollanda ile yapacağı özel maçlar öncesi düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’de kendisini iyi hissettiğini vurgulayan Podolski, “Güzel bir kent, güzel bir kulüp, iyi bir taraftarve iyi bir stat var. Sportif olarak da aynı Mario’da olduğu gibi iyi gidiyor. Sürekli oynuyorum” dedi.

Podolski, Türkçe öğrendiğini anlatarak, “Köln’den geldiğim için şanslıyım. Oranın yarısı zaten İstanbul gibi. Çok sayıda Türk arkadaşım olduğundan benim içinbiraz daha kolay. Bir öğretmenle Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Uzun bir süre orada oynamayı ümit ediyorum vebirkaç yıl içinde Türkçe’nin temelini öğreneceğimi düşünüyorum. Köln’e geri döndüğümde Türk arkadaşlarımla Türkçe sohbet edebilirim”diye konuştu.

Gomez: Yeniden milli takıma çağrıldığım için mutluyum

Sezon başında transfer olduğuBeşiktaş’ta gösterdiği performansla Almanya Milli Takımı’na davet edilen Mario Gomez ise”Yeniden milli takıma çağrıldığım için mutluyum” dedi. Gomez, oynadığı son maçların iyi geçtiğini belirterek, formda olduğunda iyi maçlar çıkaracağını kaydetti.

AA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın