Kadlec teşhisi koydu !

Fenerbahçe’deki düşüşe, takımın Çek futbolcusu Michal Kadlec teşhisi koydu.

Michal Kadlec, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı yenmesinin hemen ardından Gençlerbirliği’ne boyun eğmesinin nedenini açıkladı.

Sarı-lacivertlilerin, Kadıköy’de ezeli rakibi Galatasaray’ı mağlup edip dizginleri eline almasının ardından Gençlerbirliği’ne yenilmesi büyük sürpriz olarak yorumlanmış, bu beklenmedik kaybın nedenleri çok tartışılmıştı. 30 yaşındaki futbolcu, içerden bir gözle düşüşü yaratan faktörleri ortaya koydu. 
 
Çek basınına konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kadlec, “İki hafta önce en önemli rakibimizi yenerek önemli bir avantaj elde ettik. Ancak hemen sonrasında Gençlerbirliği karşısında olmayacak bir mağlubiyet aldık. Derbi kolay geçmedi. İlk yarıda rakibimiz belki de daha iyiydi. İkinci yarıda ise biz üstündük. Tarafsız bir gözle bakmak gerekirse aslında beraberlik uygun olan sonuç olurdu. Ancak gol atmayı başardık ve üç puanı aldık” dedi.
 
Michal Kadlec şöyle devam etti: “Uzun bir aranın ardından dolu tribünler önünde oynadık. Taraftar stadı doldurdu, yine müthiş bir atmosfer yarattı. Bu galibiyeti perçinlemek için önümüzde bir Gençlerbirliği maçı vardı. Ancak ne yazık ki başaramadık. Belki derbi sonrası rehavet ve aşırı mutluluk çok yoğundu. Bu yüzden o maçta gereken kazanma azmi ve dinamizmi ortaya koyamadık”.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın