Kanser hücresini yok edecek 11 besin

İnsanın bağışıklık sistemi, protein ve enzimlere sahip olduğu için kanser hücrelerini doğal yolla öldürecek güce sahiptir.Bu besinleri kullanarak kanser hücrelerine savaş açabiliriz. İşte kanser hücrelerini yenebileceğiniz doğal besinler…

Üzüm

Üzümler, anti-oksidan bakımından zengindir. Özellikle bağırsak yolundaki kanser hücrelerinin büyümesini önleme özelliğini taşır.

Spirulina yosunu

Spirulina yosunu B, E, K vitaminleri ve beta karoten bakımından zengindir. Bünyesinde bulundurduğu demir ve magnezyumla da beraber bilhassa meme kanseri hücrelerinin gelişimini engellediği görülmüştür.

Spirulina yosunuyla kansere savaş

Spirulina yosunuyla kansere savaş

Haşhaş

Haşhaş yağı, Vücutta doğal olarak kanserle savaşan bir madde olan melatonin seviyesini yükseltir.

Domates

İçerdiği lökopen yardımıyla kanserle savaşır.

Mantar

Anti-viral ve anti-kanser etkiye sahip 50′den çok mantar türü olduğu ortaya çıkmıştır. 5000 yıldan uzun bir süredir medikal alanda kullanılan mantarın çeşitli kanser türleri üzerine etkisi kanıtlanmıştır.

Klorella

Klorella, kanseri engel olan kimyasallar içeren bir bitkidir. Aynı zamanda dokuların oksijenini de artırdığından, kanser hücreleri oksijenli dokularda üreyemezler.

Sarımsak

Sarımsağa aRomasını ve tadını veren ‘alisin’ maddesi dünyanın en güçlü anti-oksidanıdır. Bunun yanı sıra içerdiği bir diğer maddeyle de kanser hücrelerini sadece 24 saatte öldürdüğü gösterilmiştir.

Turpgiller

Roka, brokoli, lahana, turp, kıvırcık gibi sebzeler, vücutta çözüldüğünde kanser hücreleriyle savaşan içeriklere sahiptirler. Aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da zengindirler.

kansere yeşil çayın faydası

kansere yeşil çayın faydası

Yeşil çay

Kateşin denilen bitki flavonoidlerini içeren yeşil çay, damar sistemi hücreleri üzerinde etkilidir. Kanser hücrelerinin üremesini engeller.

Zencefil

Zencefilin anti-inflamatuvar özelliği yardımıyla tümör hücrelerini %56 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Bu nedenle bilhassa kemoterapi gibi kanserin tedavisinde kullanılır.

Zerdeçal

Zerdeçal, doğada bulunan en güçlü anti-oksidanlardan biri olan kürkümini barındırır. Anti-inflamatuvar etkisi yardımıyla kanser hücrelerini önlemesinin yanısıra olan hücrelerle de savaşır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın