Messi’yi uçuran kadın

Geçen sezon beklentilerin altında kalan Messi’nin bu sezonki performansını İtalyan diyetisyen Silvia Tremoleda’ya borçlu olduğu ortaya çıktı.

Şampiyonlar Liginde Manchester City’yi 1-0 yenen Barcelona’da sahanın yıldızı Lionel Messi’nin performansı herkesi bir kez daha Arjantinliye hayran bırakmıştı. Bu performansın arkasında yatan gerçek ise ortaya çıktı.

DİYET SONUÇ VERDİ

Geçen sezon oynadığı futbolla eleştirilen Messi’nin Dünya Kupasını da finalde kaçırmanın üzüntüsü ile yeni sezon özel olarak hazırlandığı ifade edildi. Bu hazırlık içerisinde onun performansını en çok etkileyenin ise İtalyan diyetisyen Silvia Tremoleda ile yaptığı çalışmanın olduğu belirtildi. Vücudundaki fazla kiloları atan, yağ oranını düşüren ve özellikle bel, kalça bölgesini daha esnek hale getiren Messi’nin bu sayede eski formuna kavuştuğu vurgulandı.  

1-669.jpg

ÖZEL EKLEM UZMANI

Messi diyetin yanında Arjantinli uzman Marcelo ‘Daddy’ D’Andrea ile çalıştığı belirtildi. Özellikle eklemler konusunda uzman olan Kinesiyolog D’Andrea’nın masaj ve terapilerini uygulayan Messi’nin kemiklerini güçlendirdiği, hareket kabiliyetini artırdığı ifade edildi.

RONALDO MOTİVASYONU

Öte yandan idddiaya göre Messi’nin Ronaldo’nun Altın Top’u almasının ardından Portekizli yıldızın gerisinde kaldığını düşünmesi de performansını artırmasındaki etkenlerden birisi oldu. Spor salonundaki çalışmalarını artıran Messi’nin ayrıca arkadaşları ile ilişkilerini geliştirdiği, Luis Enrique ile buzları erittiği ve soyunma odasının en neşeli isimlerinden birisi olduğu yazıldı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın