Okul bahçesinde meydan dayağı !

Hakkari’de 2 tane ilkokul öğrencisi, okul bahçesinde kimliği belirsiz kişi tarafından tekme tokat dövüldü.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde ilköğretim 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri Esat Çanak ve Furkan Koparan okul bahçesine gelen 40- 45 yaşlarındaki bir kişi tarafından dövüldü. Dayak yiyen öğrencilerin aileleri olayın ardından darp raporu alarak savcılığa suç duyurusunda bulunurken, okulun güvenlik kamerası da olayı saniye saniye kaydetti.

Olay, 15 gün önce Yüksekova İlçesi’nin Yeni Mahallesi’nde bulunan Yüksekova İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ilk ve orta öğretim okulunda meydana geldi. Okul bahçesinde oynayan 3’üncü sınıf öğrencisi Esat Çanak ile 4’üncü sınıf öğrencisi Furkan Koparan kimliği belirsiz bir kişi tarafından dövüldü. Çocukların durumu anlattığı aileleri, hemen çocukları hastaneye götürerek darp raporu aldı. Daha sonra da olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Okulun güvenlik kamerasının da kaydettiği görüntüleri izleyen aileler, okul önünde açıklama yaptı.

AİLELERDEN TEPKİ

Henüz ilkokul öğrencisi olan çocukların mağdur olduğunu belirten ailelerden Esat Çanak’ın babası Şemsettin Çanak, “Kimliği belirsiz kişiler herkesin gözü önünde elini kolunu sallaya sallaya okul bahçesine giriyor, çocuklarımızı darp ediyor. Bu duruma kimse birşey demiyor. Okul bahçesindeki nöbetçi öğretmenlerin de yaptıkları bir şey yok” diye konuştu.

Okulunun bahçesinde dövülen Esat Çanak, “Arkadaşımla okul bahçesinde oynuyorduk. Bir anda üzerime doğru bir adam yürüdü. Tanımıyorum bana yumruk atarak yere attı, sonra durmadan tekmeledi” diye konuştu. Dayak yiyen Furkan Koparan da, oyun oynarken kendisini bir anda yerde bulduğunu belirterek, “O esnada yüzümü kapattım. Adam durmadan tekmeledi” dedi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın