Osmanlı’yı yaşamak isteyenler burada buluşuyor!

Osmanlı Ocaklarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini sorduğumuz Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Nuri Kayhan mikrofonlarımıza samimi açıklamalarda bulundu. Osmanlı kültürünü ve medeniyetini yeniden yaşatmanın çok özel ve güzel bir duygu olduğunu ifade eden Kayhan vatanı, milleti için mücadele veren tüm Osmanlı sevdalılarını aralarına katılmaya beklediklerini ifade etti.

‘Taşın altına gövdesini koyanlar bizimle birlikte’

Nuri Kayhan sözlerine şöyle devam etti: ‘ Osmanlı Ocakları; güzel bir dernek oluşumu. Şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu bazı sıkıntılardan sonra ihtiyaç olduğu için kuruldu. Memleketini, vatanını seven gençlerimizle birlikte olduğumuz bu oluşumda bizimde bu göreve layık olduğumuz görüldü.  Gayemiz, taşın altına gövdesini koymak isteyen , vatanını seven gençlerle burada toplanmaktır.’

Osmanlı ocaklarını kurarken kendilerine bazı misyonlar belirlediklerini ifade eden Kayhan: ‘Sadece cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve milletvekillerimiz değil , biz de paralel yapıyla savaşma derdindeyiz. Osmanlı TURAN Ocakları diye bir kuruluş var bu bizim dışımızda paralel yapı tarafından kurulan bir dernektir. Bizim oluşumumuz bir yandan da paralel yapıya karşılık kurulmuş bir örgütlenmedir. Bunlarla da mücadelemiz var.’

Osmanlı Ocakları’nın Türkiye’de kaç tane şubesi bulunuyor? Yapılanmasını bize kısaca anlatır mısınız?

– Osmanlı Ocakları Türkiye’de 49. şubesini Karabük’te açtı.Osmanlı Ocakları’nın sayısını ülkemizde 81’e tamamlayacağız.81 ilde tamamladıktan sonra, İlçe başkanlıkları, Mahalle teşkilatları, şeklinde yaymayı düşünüyoruz. Osmanlı Ocakları dernek sıfatıyla başladı. İçinde çeşitli dallara ayrılan bir yapılanma. Kadın kolları başkanlığı, Gençlik kolları başkanlığı gibi.. Her kol ayrı etkinlikler yapacak. Bunları ayırdıktan sonra sahaya ineceğiz. Ülkücü camiadan, Alperen ocakları camiasından bize katılmak isteyenler var. Şu anda Türkiye’de  ” milliyetçilik ” kavramını sadece Cumhurbaşkanımız sergiliyor.

Türkiye’de son günlerde tırmanan terör saldırıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Şehit aileleriyle ilgili bir çalışmanız var mı?

– Dağlıca saldırısı ve şehit haberleriyle hepimizin yüreği dağlandı. Cumhurbaşkanımızın da bu konuda açıklamalarını dinledik. Genel başkanımız sayın Abdulkadir Canpolat’ında terör saldırıları konusunda açıklamalar var. Ben de buradan şehit olan askerlerimize Rabbimden rahmet, teröre ise bir kez daha lanet ediyorum.

‘Şehit aileleri için özel projelerimiz olacak’

Tüm şehit aileleri için projeler geliştiriyoruz. Şehit ailelerimize yapacağımız etkinlikler olacak. Yalnız olmadıklarını hissettirmek için yanlarında olacağız. İstedikleri her ne olursa olsun kesinlikle ” hayır” demeden yerine getireceğiz. Osmanlı Ocakları’nın ne olduğunu bilmeyenler var. Türkiye Cumhuriyeti olarak ;bu saatten sonra verecek bir karış toprağımızın olmadığının biz bilincindeyiz. Etrafımızdaki insanlara da bunu anlatacağız. Geçmişten bu yana almamız gereken Osmanlı Toprakları var. Genel başkanımız ve İl başkanımız bizim neler yapmamız gerektiğini, görevlerimizi hazırlıyorlar.

Son olarak Osmanlı Ocaklarına katılmak isteyenlere mesajı olup olmadığını sorduğumuz Kayhan 1,5 milyon üyeyi aşan bir yapılanma olduklarını ve her geçen gün daha da büyüdüklerini ifade etti. Kayhan: “Osmanlının ayak seslerini herkesin duymasını istiyoruz. Osmanlının örf ve  adetlerini gençlerimize öğretmek ve öğrenmek derdindeyiz.

 

Kaynak : Haber7

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın