Sahibinden Ucuz Arsa Tarla

Arsa, her zaman son derece çok rağbet gören yatırım araçları içinde olan seçeneklerin kafaında gelmektedir. Karlı olduğunun yanı sıra arsa yatırımı yapmakta bir o kadar da risk taşıyor. Bu nedenle yatırım yaparken de fazlaca dikkat etmek gerekiyor. Sahibinden ucuz arsa buldum deyip direk dalmamak gerekir. Gayrimenkul bilindiği gibi en çok kazandıran yatırımların arasındadır. Bu nedenle ister büyük ister ufak yatırımcı fark etmez parasını değerlendirmek isteyenlerin ilk tercih ettikleri yatırımlar arasında bulunmaktadır.

Sahibinden Ucuz Arsa  Tarla Fiyatları

Gayrimenkul sektöründeki canlılıkla son yıllerde ise gayrimenkul yatırımının artışı da, bu yatırımdan para kazanan kişilerin sayısı da artmış durumda. Özellikle de dşayet kazanılacak yerleri belirleyip, buralarda doğru yatırımı yapan kişiler kazançlı çıkıyor. Bu yüzden işin püf noktası doğru yerde, doğru zamanda, doğru yatırımı yapmakla kafalıyor. Sahibinden ucuz arsa fiyatlarını araştırmak ona göre adım atmakta her zaman için yarar var.

Arsa Tarla Satın Alırken Bir Bilenle Gidilmeli

Arsalar, her zaman en çok tercih edilen yatırım araçları içersin de en başında geliyor. Son yıllerde inşaat sektöründe yaşanan büyük dinamiklikle arsa yatırımının tercih nedeni olmasını ön plana çıkartıyor. Çünkü arsa en çok kazandıran gayrimenkul yatırımlarından biridir. Hele ki sahibinden ucuz arsa satılıksa değmeyin keyfe. Arsaların karlı olmasının yanısıra arsa yatırımı yapmakta hayli risklidir. Bu nedenle yatırım yaparken elimizden geldiğince uzman kişilere danışmakta fayda bulunuyor.

Sahibinden Arsada İmar Durumu İncelenmeli

Sahibinden ucuz arsa nerede sorusundan önemli bir soru daha varsa oda arsanın imar durumudur. Bir arsanın en önemli konusu imar durumudur. İmar durumunun ne durumda olduğu fiyatının asıl saptama noktasıdır. Asıl önemli kazanç, tarla halindeki imarsız arazilerde bulunabilmektedir. İmar görmemiş arsa yatırımı son derece yüksek risk taşıyabiliyor. Yatırımcı kişi şayet 5-10 senelık bir beklemeyi ve de riski göze alabiliyorsa, kazancı da o doğrultuda artabilir. Yani bu tarz arsalarda yatırım, yüksek ölçüde risk-yüksek getiri mantığı ile orantılı çalışır. Bu tarz arazileri almadan önce üzerinde herhangi bir kısıtlayıcı nedenlerin olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Ayrıca alınacak arazinin hisseli bir alan mı, sit alanı içinde mi, müstakil tapulu mu yoksa su havzası kapsamında mı kalıyor gibi kurallara da çok fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Örnek verecek olursak şayet baktığınız arsa ormana yakınsa orman kapsamına girebilir, su havzasında ya da yakın bir yerde ise imarının hiç çıkmama olasılıkide olabilir. Ucuz arsa nerede sorusu yerine sahibinden ucuz arsa nereden alınır sorusunu sormak en mantıklısı olur. Bilindik uzman kişilerle beraber hareket edip göç alan bölgeler daha fazla kazandırır mantığıyla ilerleyip planlı şehirleşme olan bölgeleri tercih edersek hızla büyüyen şehirlerden birisi haline gelir almış olduğumuz arsamız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın