TAV İnşaat, havalimanı inşaatında dünyada ilk sırada!

TAV İnşaat, havalimanı yapımında dünyada ilk baştaki yerini korudu. TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Şener, Türk mühendisliğiyle müteahhitliğini başaarıyla temsil etmekten gurur duyduklarını açıkladı.

Türkiye ve bölge ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle büyüyerek sektörün liderleri arasına giren TAV İnşaat, havalimanı yapımında dünyada ilk baştaki yerini korudu.

TAV açıklamasına göre, sektörün saygın yayınlarından Engineering News Record (ENR), üstlendikleri projelere göre 2015’te her sektörde dünyanın en büyük inşaat şirketlerini belirtti. “Havalimanı” kategorisinde ilk beşte, “Ulaştırma” kategorisinde de ilk 30’daki tek Türk şirketi TAV İnşaat oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, ENR listesinde bu yıl de birinci sıradaki yerlerini güvenliğini sağlamaktan ve Türk mühendisliğiyle müteahhitliğini kafaarıyla temsil etmekten gurur duyduklarını açıkladı.

Şener, şunları kaydetti:
“İstanbul Atatürk Havalimanı’yla çıktığımız yolda TAV İnşaat olarak bugüne kadar üstlendiğimiz projelerin kontrat bedeli 17,2 milyar doları aştı. Havalimanı dizaynı, yapımı ve finansmanına odaklanarak bu alanda dünya genelinde seçilen, tercih edilen ve tavsiyelen bir marka haline geldik.

TAV İnşaat’ın devam eden havalimanı projeleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Suudi Arabistan’da Riyad King Khaled Havalimanı Terminal 5, Cidde King Abdülaziz Havalimanı Uçak Bakım Hangarları ve Umman’da Muskat Havalimanı altyapı işleri yer alıyor. Bu kafaarının arkasında 30 binden çok çalışanımızın uzmanlığı ve bilgi birikimi yer alıyor. TAV İnşaat, 2016 senesinde da dünya genelinde havalimanı projeleri kafata olmak suretiyle fırsatları değerlendirmeyi sürdürecek.”

– TAV İnşaat havalimanı dizaynında uzmanlaştı

Açıklamada verilen bilgilere göre, TAV İnşaat havalimanı dizaynı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve komplike bir alanda uzmanlaştı ve hızla büyüyerek sektörün en büyük markası oldu.

TAV İnşaat’ın tamamladığı havalimanı projeleri arasında, Türkiye’de Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Gazipaşa Alanya havalimanları, Tunus’ta Enfidha, Mısır’da Kahire Terminal 3, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Emirates Hangarları, Medine’de Prens Muhammed Bin Abdulaziz Havalimanı, Katar’da Hamad Havalimanı Yolcu Terminal Kompleksi, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid, Gürcistan’da Tiflis ve Batum havalimanları bulunuyor.

TAV İnşaat, gerçekleştirdiği yüksek katlı projeleriyle de tanınıyor. Bu projeler arasında, Dubai’de bulunan ve 425 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek binalarından biri olan Marina-101 Hotel and Residences projesi ile 279 metre yüksekliğe ulaşan 4 kuleden meydana gelen Damac Towers by Paramount kafaı çekiyor.

AA

Haber Dünya gazetesinde şu şekilde yer aldı;

TAV: HAVALİMANI İNŞAATINDA DÜNYADA İLK SIRADAYIZ

Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde üstlendiği havalimanı projeleriyle en önemli TAV İnşaat, 2015 senesinde da havalimanı inşaatında dünyanın en büyük şirketi oldu.
TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin toplam sözleşme bedeli 17,2 milyar doları aştı. Sektörün saygın yayınlarından Engineering News Record (ENR) üstlendikleri projelere göre 2015’te her sektörde dünyanın en büyük inşaat şirketlerini belirtti. “Havalimanı” kategorisinde ilk beşte, “Ulaştırma” kategorisinde de ilk 30’daki tek Türk şirketi TAV İnşaat oldu. TAV Grubu CEO’su Sani Şener “Havalimanı dizaynı, yapımı ve finansmanına odaklanarak, bu alanda dünya genelinde seçilen, tercih edilen ve tavsiyelen bir marka haline geldik. TAV inşaat 2016 senesinde da dünya genelinde havalimanı projeleri kafata olmak suretiyle fırsatları değerlendirmeyi sürdürecek” dedi.

Dünya

Haber Akşam’da şöyle yer aldı;

TAV İnşaat, 2015 senesinde da havalimanı yapımında dünyada ilk baştaki yerini korudu. Engineering News Record (ENR) 2015’te her sektörde dünyanın en büyük inşaat şirketlerini belirtti. ‘Havalimanı’ kategorisinde ilk beşte, ‘Ulaştırma’ kategorisinde de ilk 30’daki tek Türk şirketi TAV İnşaat oldu.

YOLA ATATÜRK’LE ÇIKTI

TAV Grubu CEO’su Sani Şener yaptığı değerlendirmede şöyle dedi: “İstanbul Atatürk Havalimanı’yla çıktığımız yolda TAV İnşaat olarak bugüne kadar üstlendiğimiz projelerin kontrat bedeli 17.2 milyar doları aştı. TAV İnşaat 2016 senesinde da dünya genelinde havalimanı projeleri kafata olmak suretiyle fırsatları değerlendirmeyi sürdürecek” dedi.

HANGİ PROJELER VAR?

TAV İnşaat’ın tamamladığı projeleri arasında Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Gazipaşa havalimanları; Tunus’ta Enfidha, Mısır’da Kahire Terminal 3, BAE’de Emirates Hangarları; Medine’de Prens Mohammed Bin Abdulaziz Havalimanı, Katar’da Hamad Havalimanı Yolcu Terminal Kompleksi, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid, Gürcistan’da Tiflis ve Batum havalimanları bulunuyor.

En yüksek kuleler
TAV İnşaat, gerçekleştirdiği yüksek katlı projeleriyle de tanınıyor. Bu projelerin kafaında Dubai’de bulunan 425 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek binalarından biri olan Marina-101 Hotel and Residences projesiyle 279 metre yüksekliğe ulaşan 4 kuleden oluşan Damac Towers by Paramount projeleri yer alıyor.

Akşam

Haber Bugün Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı;

İnşaat sektörünün önemli yayınlarından Engineering News Record (ENR), havalimanı yapımının önde gelen firmalarını belirtti. Buna göre Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde üstlendiği havalimanı projeleriyle en önemli TAV İnşaat, 2015 senesinde da havalimanı inşaatında dünyanın en büyük şirketi oldu. TAV Grubu Üst Yöneticisi Sani Şener, bugüne kadar üstlendikleri projelerin toplam sözleşme bedelinin 17,2 milyar doları aştığını ifade etti.

Bugün

kaynak:  http://emlakkulisi.com/tav-insaat-havalimani-insaatinda-dunyada-ilk-sirada/442530

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın