Türkiye Barış Zirvesi başlıyor

Barış konusunda Türkiye’nin Dünya üzerindeki stratejik rolüne dikkat çekecek olan Zirvede 3 farklı oturum yer alıyor. “Sanat”, “Ekonomi” ve “Özel” Oturum şeklinde yürütülecek olan Barış Zirvesi; tüm gün saat 09:30 ile 18:30 aralığında devam edecek. Ünlü iş adamları, sanatçılar, akademisyenler ve gazetecilerin konuşmacı olarak katılacağı zirvenin sonunda katılımcılara e-sertifika veriliyor.

Türkiye’nin Ortadoğu ve Dünya üzerinde “Barış” konusunda stratejik rol oynadığı bu yıllarda, ülkemizin sanat ve ekonomi alanlarında öne çıkmış isimlerin, gazetecilerin ve akademisyenlerin bir araya geleceği zirvede, barışın önemine ve barış inşası kavramlarına vurgu yapılacak.

Barışın sadece kaybedildiği zamanlarda hatırlanan değil daima korunması bilincinin aktif olarak ayakta tutulmasına inanan GBİ, bu zirve ile gençleri ilgi duydukları alanlardan önemli isimlerle buluşturarak barışın inşasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak istiyor. GBİ, toplumsal ve küresel barışın korunması ve sürdürülebilirliği adına öncü nitelikte olan bu zirve sayesinde insanlarda var olan “barış” algısını somutlaştırmayı, insan hakları, hoşgörü, birlikte yaşama kültürü gibi kavramlar hakkında toplumsal farkındalığı geliştirmeyi hedefliyor.

Zirveye katılmak isteyenler; http://www.turkiyebariszirvesi.com/ adresinden detaylı bilgi alarak kayıt olabilirler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın